CatalanEnglishFrenchSpanish

EL TAST DE LA MITJA 2022 · 29/10/09:30

D
H
M
S

NOTíCIES

DEL TAST DE LA MITJA

Guanyadors Tast de la Mitja 2022

Fotografia: Fotoesports.com
La imagen tiene un atributo ALT vacío; su nombre de archivo es el-tast-2022_0003-min.jpg
Fotografia: Fotoesports.com

El subcampió dels 5000 m de Jocs Sud-americans del 2022 i amb el rècord de Catalunya dels 5000 m guanya l’edició del Tast de la Mitja 2022 amb un crono de 00:28:17, record del Tast.

Meselu Berge Kahsay, ha sigut la guanyadora femenina. Meselu que és subcampiona del món sub20/3000m i 11 campiona del món sub20 de cros.

Clasificación femenina

Podium femení del Tast 2022:
1. Mesulu Berhe – 00:31:54 
2. Soukaina Atanane: 00:33:10 
3. Douae Oubokir: 00:34:25

Clasificación masculina

Podium masculí del Tast 2022:
1. Santiago Catrofe: 00:28:17 
2. Ilias Fifa 00:28:22
3. Haftamu Abadi Gebresilase: 00:28:23

Fotografia Pere Cornellas
Fotografia Pere Cornellas
Fotografia Pere Cornellas

Al podi amb l’Emilio Cordero, alcalde de Canovelles; Álvaro Ferrer, regidor d’esports de l’ajuntament de Granollers; Montse Vila, regidora d’esports de l’ajuntament de les Franqueses; Jordi Musquera, regidor d’esports de l’ajuntament de la Garriga; Toni Cornellas i Joan Villuendas de la Mitja i Josep Maria Lloreda de KH7

Guanyadors de la Mitja 2022

El diumenge 6 de febrer es disputar la 36a edició de la Mitja Marató Internacional de Granollers, Les Franqueses i la Garriga, organitzada per l’Associació Esportiva La Mitja a les tres poblacions del vallesanes.

Amb una gran participació de més de 5.000 persones, la Mitja ha tornat a oferir un gran nivell de marques, tant a la categoria masculina com a la femenina. En homes, s’ha imposat el kenyà Mike Boit amb un temps de 1h00:40, seguit dels etíops Antenayeh Dagnachew amb 1h01:01 i Debelu Ede amb 1h03:51. En dones s’ha imposat la també kenyana Purity Jemutai amb 1:07:18, seguida de l’etíop Ethlemahu Sintayehu amb 1h09:35 i l’anglesa Naomi Mitchell 1h13:10. En aquesta prova femenina s’ha superat el rècord de la prova que pertanyia a Gete Wami amb un temps 1.10:24 des de l’any 2006.

La cursa dels 10 km va ser per Bernat Vaqué (AA Xafatolls) amb 32:11 i per Cristina Silva (Ironwill Bcn) amb 35:25. A la de 5 km es va imposar Genis Ferrández (CA Granollers) amb 16:05 i Rebeca Suárez (LaSansi) amb 19:50.