Joan Villuendas, reelegit President de la Federació Catalana d’Atletisme

Noticia del dia .

Felicitem al nostre company de la Mitja, el granollerí Joan Villuendas, reelegit president de la Federació Catalana d’Atletisme. Ànims i molta sort a tot l’equip.

Aquest dissabte 17 de març, s’ha celebrat l’Assemblea General Extraordinària per a realitzar la votació per l’elecció de President i Junta Directiva de la Federació Catalana d’Atletisme a la Sala d’Actes de l’Edifici Docent del Consell Català de l’Esport d’Esplugues de Llobregat.
Joan Villuendas ha estat reelegit president de la Federació Catalana d’Atletisme per 37 vots, pels 36 que ha aconseguit l’altra candidatura encapçalada per Mercè Rosich.
Un cop realitzat l’acte de votacions, continua el procés electoral, obrint-se el període de possibles reclamacions fins a arribar la proclamació definitiva i presa de possessió, si s’escau, el proper 22 de març.

Guanyadors per Municipi a la Mitja 2018

Aquets son els guanyadors per Municipi masculí i femení a la Mitja 2018.

FEMENÍ

Granollers: Enka Viñas Serrano
Les Franqueses: Carmen Martin Valencia
La Garriga: Mònica Carretero Segués
Canovelles: Sònia López Sánchez
Cardedeu: Montserrat Ors Cordoba
Ametlla del Vallès: Rosa Mª Madrid Gonzalez
Lliçà d’Amunt: Alba Arenas Gimenez

MASCULÍ

Granollers: Pakito Perez Verdugo
Les Franqueses: Jordi Martos Lopez
La Garriga: Daniel Cuartero Pastor
Canovelles: Javi Rubio Martinez
Cardedeu: Roger Calbet Bigorra
Ametlla del Vallès: David Crivillers Galobardas
Lliçà d’Amunt: Pere Garcia Sanchez

Doble victòria kenyana a la 32a edició de la Mitja Marató de Granollers

Alexander Mutiso, amb un temps d’1 hora, 1 minut i 24 segons, ha estat el vencedor de la prova, mentre que Mercy Kipchumba ha guanyat en categoria femenina amb un temps d’1 hora, 13 minuts i 22 segons
La cursa, marcada pel fred i la puja dels primers compassos, ha comptat amb més de 9.000 atletes superant així la participació de l’any passat.

    Guanyadors Categoria Masculina

  • ALEXANDER MUTISO 01:01:22
  • JAPHET KORIR 01:01:37
  • JAVIER GUERRA 01:01:38

    Guanyadors Categoria Femenina

  • MERCY KIPCHUMBA 01:13:20
  • SOPHIE COWPER 01:16:24
  • DAILIN BELMONTE 01:18:06